Comments 0
Genel

Aracınızın hem şık hemde konforlu olmasını istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey aracınıza uygun araca özel kılıfı tercih etmek olacaktır. Bir otomobilin hem görünümünü etkileyen hem de konforlu bir yolculuk deneyimi yaşatmasını sağlayan en önemli aksesuarlardan biri araca özel koltuk kılıfıdır. Koltuk kılıfı konusu sadece koltukları kapsamaz. Arabanın içindeki tüm alanlarını içerir. Oto koltuk kılıfı yenileme, tamir amacıyla ya da sadece estetik amaçla yapılabilir. 

Oto Koltuk Kılıfı Arabada Hangi Alanları kapsar?

Oto koltuk kılıfı yaptırmayı düşünüyorsanız bu konuyu sadece koltuk kılıflarıyla sınırlı tutmayın. Zira nasıl ki ev dekorasyonunda perde, koltuk, halı, mobilyalar bir bütünlük içinde planlanırsa güzel ve etkileyici bir tarz elde edilebiliyorsa aynı bütünlük araba dekorasyonu için de geçerlidir. Oto koltuk kılıfı yaptıracağınız zaman ya da ikinci el araba satın alırken oto koltuk kılıfı, kapı, tavan,direksiyon, zemin ve ön konsolu da göz önüne alın. Tüm bu detaylarda bir bütünlük olursa aracın iç dekorasyonu çok daha şık ve etkileyici görünecektir. Hatta söz konusu parçalardaki bütünlük arabanın genel tasarımı ile de uyumlu olmalıdır. 

Oto Koltuk Kılıfı Kullanılan Malzemeler Neden Önemli? 

Kullanılan malzemenin kaliteli olması aracınızın temizliği konforu ve daha bir çok faktörde kullanışlı olmasını gerektiriyor.Kolay temizlenebilen malzemeler tercih edilirse lekeli ve kötü bir görünümün önüne geçilebilir.

Yangına dayanıklı malzeme kullanılmış olması da güvenlik açısından son derece önemlidir.

Nefes aldıran, terletmeyen kumaşlar hem uzun seyahatlerde hem de trafikte geçen uzun saatlerde konforlu bir yolculuk sağlar.

Doğru renk ve desen seçimi, arabanın daha yeni, daha çekici görünmesine yardımcı olur.